در حال بارگزاری...
وبلاگ

گزارش تحلیلی لندو در سال 1398

19 خرداد 1400 سید مجید فرقانی گزارش عملکرد مجموعه‌ها

این اولین گزارش تحلیلی لندو (ایران‌رنتر ) از فروشگاه‌های آنلاین است.

 

در این گزارش برترین فروشگاه‌های آنلاین لندو از بین بیش از 500 فروشگاه معرفی شده است. لندو از طریق کانال فروش اقساطی خود می‌تواند به افزایش فروش،نرخ تبدیل مشتریان،رضایت کاربران و میانگین ارزش ریالی خرید (AOV) فروشگاه‌ها کمک کند.

 

در ادامه به مرور بخش های مهم این گزارش خواهیم پرداخت.

 

 

پر فروش‌ترین فروشگاه‌ها:

طبق گزارش منتشر شده، دیجی‌کالا در دسته فروشگاه‌های بیش از 40 میلیارد تومان فروش، آراد موبایل در دسته بیش از 5 میلیارد تومان و دیجی دو نیز در دسته فروشگاه‌های با بیش از 1 میلیارد تومان فروش به ترتیب رتبه های اول تا سوم پرفروش‌ترین فروشگاه‌ها را بدست آورند.

همچنین دیجی‌کالا با بیش از 8 میلیارد تومان فروش در اسفند ماه، رکورد بیشترین فروش در یک ماه را نیز کسب کرد.

 

 

پر‌فروش‌ترین فروشگاه‌های هر گروه:

محبوب‌ترین فروشگاه‌ها

بر اساس نظرسنجی که در انتهای سال 98 انجام شده است، دیجی کالا، تکنولایف، لیون کامپیوتر، ابزارمارت، بلج، داروکده، ایسام، کاکامی، سفیر و پیک خورشید 10 فروشگاه محبوب ایران‌رنتر از نگاه خریداران معرفی شده‌اند.

 

میانگین فروش هر فروشگاه فعال
هر فروشگاه فعال (دارای حداقل یک فروش در ماه) به طور میانگین در در ایران‌رنتر 64 میلیون تومان فروش (کالا یا خدمات) در سال 98 داشته است.

 

اقتصادی‌ترین فروشگاه‌ها
سود در خرید اقساطی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب فروشگاه است که به همین جهت ایران‌رنتر فروشگاه‌های با کمترین میزان سود خود را نیز معرفی کرده است. در بین 500 فروشگاه فعال، 10 فروشگاه با سود‌های بین 0 تا 15 درصد به عنوان اقتصادی‌ترین فروشگاه‌ها معرفی شدند.


64 درصد سهم دیجی‌کالا
در گزارش منتشر شده دیجی‌کالا با بیش از 64 درصد سهم از کل فروش، به عنوان بازیگر اصلی تجارت الکترونیک ایران نقش پر رنگی در ایران‌رنتر داشته است.


پیش‌بینی سال 1399
ایران‌رنتر پیش‌بینی می‌کند در سال جدید با توجه به سرمایه جذب شده اخیر خود و همچنین آغاز همکاری با چند بانک و لیزینگ معتبر، فروش فروشگاه‌های خود را نسبت به سال 98 تا 5 برابر رشد خواهد داد.
همچنین ایران رنتر مدعی است از طریق ایجاد کانال فروش اقساطی برای فروشگاه‌های آنلاین، می‌تواند سهم تجارت الکترونیک از اقتصاد را نیز افزایش دهد.

فروشگاه‌های آنلاین ایران‌رنتر در بخش‌های متنوعی تحلیل شده و نمودارهای مختلفی از داده‌های مربوط به آنها در این گزارش موجود است.

برای دانلود گزارش فروشگاه‌های لندو در سال 98 روی دکمه زیر کلیک کنید.